امروز : سه شنبه05 تیر 1403 | 17ذي‌الحجه 1445 | 25 ژوئن 2024

آرزوی کودکان یتیم سنندجی داشتن پیراهن مسی و دفتري با عکس سیندرلا
جمعی از کودکان یتمی سنندجی در دومین همایش تقدیر از دانش آموزان و دانشجویان برتر تحت حمایت موسسه خیریه هیوای ژیان، آرزوهای کوچک و بزرگ خود را بیان کردند.
به گزارش خبرنگارمهر، دومین همایش تقدیر از دانش آموزان و دانشجویان برتر موسسه خیریه هیوای ژیان شامگاه جمعه در سالن اجتماعات سرای سالمندان سنندج با حضور خیران و جمعی از خانواده های تحت حمایت این موسسه برگزار شد.
عليرغم دعوت از تعدادی از مسئولان استانداری و اداره کل آموزش و پرورش کردستان هیچ کدام به این همایش نیامده بودند و هم چون سال گذشته بدون حضور مسئولان استانی اين مراسم برگزار شد و از دانش آموزان یتیمی که در سال تحصیلی گذشته به خوبی توانسته بودند بدرخشند و نتایج رضایت بخشی کسب کنند، تجلیل شد.
آیات و روایات زیادی در دین مبین اسلام در خصوص محبت و توجه و حمایت از کودکان یتیم وجود دارد و همواره در بسیاری از مجالس نیز توسط مسئولان سفارشات بزرگان دین اسلام در این خصوص بازگو می شود و این همایش هم فرصتی بود که مسئولان دست نوازشگر خود را بر سر کودکان یتیم می کشیدند تا آغاز سال تحصیلی امسال را با شور و نشاطی بیشتر آغاز کنند.
خیران این بار هم براستی سنگ تمام گذاشتند ودر این همایش جای خالی مسئولان را به خوبی پر کرده بودند و در برنامه های مختلفی که به اجرا درمی آمد هم پای مددجویان مشارکت کردند.
نقطه قوت این همایش این بود که برنامه ها و بخش های مختلف آن  به غیر از اجرای موسیقی توسط گروه دیلان، به وسیله کودکان، نوجوانان و جوانان تحت حمایت این موسسه اجرا شد.
یکی از بخش های تاثیرگذار و در عین حال جدید و نوآورانه این همایش اختصاص به اجرای برنامه ای تحت عنوان بیان آرزوها داشت که در قالب نمایشی کوتاه از کلاس درس انشاء با موضوع بیان آرزوها به اجرا درآمد.
سقف آرزوهاي كودكان
در سمت راست کودکی که نقش معلم را داشت سه پسر و در سمت چپش هم دو دختر برروی میز و صندلی هایی نشسته بودند که انشای خود را قرائت کنند.
خانم معلم اینگونه شروع کرد که امروز آمده ایم از آرزوهای کوچک و بزرگ خود سخن بگوییم  و بعد با قرادت شعري از حافظ شيرزاي از کودکان و نوجوانان حاضر در کلاس خواست بعد از معرفی خود شروع به بیان آرزوهای دوران بچگی و سپس بزرگسالی خود کنند.
ساسان هستم و در مدرسه شهید ملا برهان عالی سنندج مشغول به تحصیل هستم در دوران کودکی آرزوی داشتن فوتبال دستی را داشتم ولی الان که بزرگ تر شدم بیشتر خواهان این هستم که روزی مهندس لایقی شوم و بتوانم زحمات خانواده ام را جبران و جهان را البته نخست جهان قلبم را بازسازی کنم.
نامم مبین است و 12 سال دارم و در شهرک نایسر زندگی و در مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی هم تحصیل می کنم، آرزوهای انسان ها همراه با رشد آنها بزرگ می شوند آرزوهای دوران کودکی ام کوچک بودند ولی الان بزرگ شدند اگر در بچگی ام آرزوی داشتن دوچرخه را داشتم اکنون رسیدن به آن برایم اهمیتی ندارد چرا که آرزوی امروز من تحصیل در رشته فیزیک هسته ای است چون تمام قدرت جهان در انرژی هسته ای است.
نام من هم محمد است و کلاس پنجم ابتدایی هستم داشتن توپ فوتبال یکی از آرزوهای دوران بچگی ام بود و اکنون که بزرگ تر شدم دلم می خواهد یک دست لباس مسی را داشته باشم و وقتی هم که بزرگ تر شدم می خواهم فوتبالیست شوم و به تیم ملی راه پیدا کنم من به فوتبال خیلی علاقه دارم.
نوبت که به دختران رسید رنگ و بوی آرزوها هم تا حدودی تغییر کرد، شکیلا که در پایه ششم ابتدایی درس می خواند گفت: زمانی که کلاس اول بودم دوست داشتم دفترسیمی با عکس سیندرلا داشته باشم الان هم یکی از آرزوهام این است که در آینده دکتر مغز واعصاب شوم و از فقرا و نیازمندان پول ویزیت نگیرم و بیماری آنها را درمان کنم و فروشگاهی از انواع خوراکی ها هم ایجاد کنم و مواد غذایی به افراد بی سرپرست بدون دریافت پول بدهم و برای مادرم خانه و ماشین بخرم تا زحمات او را جبران کنم.
زهره هستم و سال اول دبیرستان و در مدرسه مستوره اردلان درس می خوانم، در 9 سالگی که پدرومادرم از هم جداشدند(بعد از بیان این جمله بغضش ترکید و اشک هایش جاری شد و بعد ادامه داد) آرامش واژه گمشده ای برایم بود و حضور دوباره مادرم در کنارم بزرگ ترین آرزویم بود  و خوشحالم امروزبه این آرزویم رسیدم.
زهره در ادامه رو به حضار با صدایی رسا و مصمم گفت: آینده ام متعلق به مادرم است و میخواهم آن را زیبا بسازم و در رشته پزشکی در دانشگاه تحصیل کنم چون با این کار مادرم را شاد می کنم.
تقدیر از 65 دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت موسسه هیوای ژیان
مسئول واحد آموزش موسسه خیریه هیوای ژیان سنندج در این همایش گفت: واحد آموزش موسسه در راستای رسالت فرهنگی و آموزشی خود از بهار سال 92 رویکرد خود را تغییر داد و برقراری ارتباطی دوسویه و تعاملی مثبت با دانش آموزان و دانشجویان را در دستور کار خود قرار داد.
جبار اسلامي پور با اشاره به عضویت و تحت حمایت قرار گرفتن 110 دانش آموز ودانشجو در این موسسه، اظهارداشت: در مقاطع مختلف تحصیلی هم چون کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا نیز افرادی را تحت پوشش داریم.
مسئول واحد آموزش موسسه خیریه هیوای ژیان سنندج یکی از برنامه های این موسسه را تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان برتر در هر نیمسال تحصیلی ذکر کرد و افزود: سال گذشته از 46 نفر تقدیر شد و امسال از 65 دانش آموز و دانشجوی برتر و تلاش گر تجلیل به عمل می آید.
در ادامه این همایش شیرزاد سیفی یکی از روانشناسان استان که با این موسسه همکاری دارد، به بیان مطالبی در خصوص خودباوری، خودشناسی، خودیابی، خودشکوفایی، مراحل حرمت نفس در قالب پاورپوینتی با تصاویر و فیلم های مرتبط با مباحث بیان شده پرداخت.
این روانشناس در مابین بخشی از موضوعاتی که مطرح می کرد و تصاویری که نشان می داد از حضار هم سوالاتی می پرسید و نظرات آنها را نیز جویا می شد و همین امر موجب جلب توجه بیشتر شرکت کنندگان شده بود.
گروه موسیقی دیلان نیز هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان حاضر در این همایش برنامه اجرا کردند و در قسمت هایی نیز از کودکان می خواستند که با آنها همخوانی داشته باشند و بدین وسیله شور و نشاط فراوانی در دل این کودکان ایجاد کردند.
 
کادر اجرایی همایش:
جبار اسلامی پور    مسئول کمیته برنامه ریزی
شاهو احمدی    مسئول فناوری اطلاعات
دلنییا داوودی    مسئول کمیته تدارکات
نسرین شریعتی     مسئول روابط عمومی
فتح الله صادقی    مسئول کمیته اجرایی
ناهید اشرفی    عضو کمیته برنامه ریزی
فرانک لاهور پور    عضو کمیته برنامه ریزی
شیوا قوامی    عضو کمیته برنامه ریزی
آرمان رفیعی  عضو کمیته تدارکات

مشاهده عکسها....

جمعه 11 بهمن 92 اولین همایش تقدیر از دانش آموزان و دانشجویان برتر مقاطع مختلف تحصیلی با حضور خیرین و مددجویان تحت پوشش در سالن همایش معاونت پژوهشی استانداری کردستان برگزار شد.
در این همایش که در فضای ساده و صمیمی برگزار شد، از 75 نفر از دانش آموزان و دانشجویانی که در نوبت اول تحصیلی خود معدل بالایی کسب کرده و یا ارتقای معدل داشته اند تقدیر شد.
در ابتدای این همایش رحیم سیدزاده مدیرعامل موسسه ضمن تشکر از تلاش محصلان تحت پوشش موسسه در ارتقای سطح تحصیلی خود ، از خیرینی که در این حوزه از اهداف موسسه حمایت و در این همایش حضور یافته بودند قدردانی کرد.
در ادامه سه نفر از دانشجویان برتر نیز به صورت مشترک پشت تریبون قرارگرفتند و طی سخنانی تاثیرگذار در خصوص اعتمادبه نفس و داشتن هدف، به محصلان حاضر در سالن گفتند به مانند بسیاری از شخصیت های مهم دنیا که در خانواده ای فقیر زندگی کرده اند می توان آینده ای خوب برای خود ساخت.
دکترشیرزاد سیفی نیز که از خیرین و تلاشگران عرصه آموزش و مشاوره است، با نمایش اسلاید و فیلم های بامحتوا در خصوص نگاه مثبت به زندگی، سعی کرد تاثیر مثبتی در جهت موفقیت و انگیزه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان حاضر داشته باشد.
علی سهرابی که از ابتدای همایش با اشعار زیبای کُردی و متون ادبی، سکان اداره همایش را در قامت یک مجری به عهده گرفته بود با اشاره به تلاش و نگاه مثبت هیوای ژیان در توجه به امر آموزش، اظهار امیدواری کرد که در همایش های بعدی شاهد حضور تمامی محصلان تحت پوشش این موسسه در جمع برترین ها باشیم.
گروه موسیقی جمعی از دانش آموزان مدرسه امام شافعی که به سرپرستی آقای بهمنی به مدت یک هفته تلاش، خود را برای این همایش آماده کرده بودند در دو نوبت قطعاتی از کارهای هنرمندان موسیقی کشور را به هم سن و سالهای خود در فضای دلنشین هدیه کردند.
پس از پذیرایی از مهمانان حاضر در همایش، نوبت به اهدای جوایز دانش آموزان برتر رسید. ابتدا دانش آموزان مقطع ابتدایی به صورت گروهی با ذوق و احساس خوشحالی وصف ناپذیری جوایز خود را از مسئولان دریافت کردند. سپس مقطع راهنمایی و دبیرستان نیز به ترتیب جوایز خود را دریافت کردند. در پایان نیز دانشجویانی که در رشته های مدیریت بازرگانی، پرستاری، مهندسی شیمی، دکتری دامپزشکی و حقوق با معدل برتر در دانشگاه های مختلف کشور مشغول به تحصیل هستند مورد تقدیر قرار گرفتند.
قراراست هرساله این همایش در دو نوبت برگزار شود.

مشاهده عکسها....

مسئله كودكان كار پديده‌اي در حال تحول بوده که شناسايي و نيازسنجي اوليه سبب ارائه راهكارها و متدهای جدید براساس ويژگي‌ها و نيازمندي هاي مختلف اين كودكان است . اقدامات جالبی این روزها در شرف اتفاق هستند که برای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در این گروه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد که از آن دسته میتوان اقدام در خور تقدیر که در شهر ورامین صورت گرفته اشاره کرد . تاسسیس مدرسه مختص به کودکان کار و بی بضاعت هرچند کوچک و شاید نچندان مناسب از نظر استانداردهای امروزی اما می تواند سرشار از رویای تحصیل و شکل گرفتن امید به روزی که رنگ خاکستری امروز را سبز ببیند، باشد.


مشاهده عکسها....

برادران خسروي (سیروان و زانیار) در اقدامي جالب توجه و خيرخواهانه با برگزاري گلريزاني در سالن اجتماعات موسسه خيريه رعد، كمك هاي نقدي و غير نقدي دوستداران موسيقي را براي بازماندگان زلزله زده هاي آذربايجان جمع آوري كردند تا پس از حركت خيرخواهانه اهالي سينما، اين بار چهره هاي موسيقي هم خودي نشان دهند. در اين برنامه به ازاي هر كمك نقدي يا غير نقدي ، يك عكس امضا شده هنرمندان حاضر در برنامه اهدا مي شد.
شهاب و وهاب رمضان از جمله هنرمنداني بودند كه در اين گلريزان شركت كردند و متاسفانه استقبال رسانه ها از اين برنامه بر خلاف برنامه اي كه سينمايي ها حضور داشتند،‌چندان قوي و قابل توجه نبود كه در نوع خود عجيب و غير حرفه اي به نظر مي آمد.


مشاهده عکسها....

هزینه پیوند کلیه باز گران شد تا شرایط بازار سیاه و غیرقانونی خرید و فروش اعضای بدن برای دلالان و سودجویان داغ شود.شیوع بالای بیماریهای غیرواگیر همچون دیابت که منجر به تخریب کلیه و سایر اعضای بدن می شود، باعث شده تا آمار بیماران دیالیزی و نیازمند پیوند کلیه در کشور نیز افزایش یابد. این موضوع در کنار آمار پایین اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی، شرایطی را به وجود آورده تا پیوند کلیه از افراد زنده در اولویت قرار داشته باشد.


مشاهده عکسها....

هزینه پیوند کلیه باز گران شد تا شرایط بازار سیاه و غیرقانونی خرید و فروش اعضای بدن برای دلالان و سودجویان داغ شود.شیوع بالای بیماریهای غیرواگیر همچون دیابت که منجر به تخریب کلیه و سایر اعضای بدن می شود، باعث شده تا آمار بیماران دیالیزی و نیازمند پیوند کلیه در کشور نیز افزایش یابد. این موضوع در کنار آمار پایین اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی، شرایطی را به وجود آورده تا پیوند کلیه از افراد زنده در اولویت قرار داشته باشد.


مشاهده عکسها....

نماد اعتماد الکترونیکی

Telegram 1